Murtagh a Tolkien (nejen)

Takže vítám vás na svých stránkách..... Resi97

Povídky o všem

Dům

DŮM:

„Tati, vrátím se asi k půlnoci“ oznámila šestnáctiletá dcera rodiny  Veselých. Kromě Veroniky do ní patřilo ještě čtyři a půl členů. Verunka je nejstarší a je drzá. Domů se vrací málokdy a pozdě. Spává u přítele a kamarádů, takže její pokoj obývá jen neuklizený stůl, neustlaná postel, a skříň nacpaná zbytečnostmi. Dřív se o pokoj starala. Měla ráda květiny a místnost ve které bydlela se podobala pralesu.

„ tati, to není fér. Ona může a já nemůžu spát ani u Zuzky“ protestovala Verčina sestra, které bylo jedenáct. Pokaždé, když se sestra objevila doma a znovu odcházela, dožadovala se přespávání u kamarádek. Linda si psala deník, a na mnoha stránkách bylo napsána věta ve smyslu „ až budu moct, z tohohle domu se odstěhuju“ její pokoj byl uklizený a všechno do puntíku tak, kam to kdysi zařadila. Na pokoji se odrážela její povaha, přestože se s přicházející pubertou začala měnit a být podobná Veronice.

Třetí sestra Šťastná byla velká pohodářka. Bylo jí šest, milovala zvířata a chtěla být kosmonautkou. Milovala Tiffy, její fenku, kterou dostala k pátým narozeninám. Když byste se jí z čistě teoretického hlediska zeptali, co je pro ní dům, asi by vám odpověděla, že prostě dům. Nikdy si k vánocům nic nepřála, měla ráda Tiffy víc než sestry a chtěla bydlet na cizí planetě co nejdál od sousedovy kočky.

„Kik, ukliď si pokoj to je hrůza“ volala trošku nervní matka na nejmladší dítko.

„Vždyť je uklizený“ vynořila se na schodech provázená věrným zvířátkem.

„tak se pojď podívat“ zuřila maminka, ale Kristýnka byla skvělá herečka a z rodičů si stejně jako zbytek rodiny nic nedělala. Po zhlédnutí pokoje v duchu uznala, že to je nepořádek, otočila a zdvihla prst.

„Teda Tiffy, jak tu můžeš udělat takový binec?“ pes se na obě zadíval věrným smutným pohledem a sklopil hlavu. Maminka odešla a kik jako vždycky všechno prošlo.

Rodiče si na svůj vysněný dům šetřili od svatby, a když jej postavily a jejich sen se zrealizoval, přestal být pohádkou. Nadělal jim více starostí než pohody a oba občas litovali, že nezůstaly v paneláku.

Žádné komentáře
 
Ahojte,chodím na tyhl stránky poměrně často,takže pokud něco,tak Resi97@centrum.cz nebo pište tady do dizkuzí=) mějte se kráááásně...