Murtagh a Tolkien (nejen)

Takže vítám vás na svých stránkách..... Resi97

2.díl:Bouřlivák

Snítek se dozví, že jeho otec Mračný vlk půjde lovit Blekofrax do Prabouře. On s ním ale nesmí. Dva členové posádky Mračného vlka Snítka propašují na palubu a Snítek je slyší, že jej chtějí použít ke vzpouře a nechce to dopustit.Vzpoura je překonána a oba viníci vysazeni. Když se dostanou do Prabouře, všichni seskočí z lodi, aby našli Bleskofrax, ale Mračn vlk na palubě Bouřliváka zůstává.

Dole v soumračných lesích Snítek sice najde Bleskofrax, ale ten se brzy "potopí" pod zem a zmizí z povrchu.Postupně, jak se Snítek dostává blíž a blíž Dolnímu městu, nachází členy otcovy posádky a ti si jej zvolí za nového kapitána.Když se ale dostanou do Močálů, potřebují průvodce. ten se sice objeví, ale je zrázný a stihne zavraždit všechny členy Snítkovy posádky kromě profesora světla a Kamenovoda,protože profesor jde se Snítkem a když Poberta, jejich průvodce vraždí Kamenovoda Snítek jej v bivě zabije.Profesor světla zjistí, že Poberta byl kdysi také rytířem svatého fraxu jako Mračný vlk a také se vydal lovit Bleskofrax.Když ale zt¨roskotal v močálu,vraždil cestující a uřezával jim prsty na nohou, aby jim z pod nehtů mohl vyškrábnout zrnko Bleskofraxu.Snítek s profesorem a Kamenovodem objeví truhlici plnou Bleskofraxu.Profesor svěla brzy poté podlehne svým zraněním a zemře.Kamenovod ukáže snítkovi že je dívka a společně se pokusí na troskách Pobertovy lodi vrátit do Dolního města, aby do Svatého Fraxu přinesli za Mračného vlka Bleskofrax.Do Svatého Fraxu sice doletí,ale....víc už vám asi neřeknu, noné..

Obálka knihy

2-obálja.jpg

 
Ahojte,chodím na tyhl stránky poměrně často,takže pokud něco,tak Resi97@centrum.cz nebo pište tady do dizkuzí=) mějte se kráááásně...